Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Lindevang Kirke
kirke i en mangfoldig verden

Medlemmer

Lindevang Sogns Menighedsråd per 1. s. i advent 2020

 

Funktion Navn
Formand Ingeborg Ilkjær
ingeborg@ingeborg.dk
42420619
   
Næstformand Kirsten Weiss Mose
   
Kirkeværge Michael Sasserod
   

Kontaktperson

Karen Peulicke Dichmess
   
Kasserer Gyrithe Grindsted
   
Daglig leder & sekretær for menighedsrådet

Jonas Thy Østengaard
JTO@km.dk
40242032

 

Medlemmer e-mail
Ingeborg Ilkjær ingeborg@ingeborg.dk
Karen Peulicke Dichmeiss karenpeulicke@gmail.com
Kirsten Weiss Mose kirstenmose@gmail.com
Jakob Bøving Arendt jakob.arendt@gmail.com
Gyrithe Grindsted gyrithe@email.dk
Julie Sanders juliehsanders@gmail.com
Annette Hauer hauerannette@gmail.com
Michael Sasserod rogmsasserod@privat.dk
Sven Eiersted Rasmussen seiersted@outlook.com
Tine Stentebjerg Knudsen tinestentebjerg@gmail.com
Kristoffer Gadeberg kristo1410@hotmail.com
Anne Herndal a.herndal@gmail.com
Claus Kortzau clauskortzau@c.dk

Stedfortræderne:
 
Jutta Bojsen Møller juttabojsen@gmail.com
Helle Thy Østengaard hellethy@ostengaard.dk
Birgit Susanne Nielsen crone@post9.tele.dk
Bente Reib bente.reib@hotmail.com

 

Referater

Læs referater fra menighedsrådets møder her